Stúpa Boudhanath (UNESCO) leží ve východní části  Káthmándú. Tato stúpa je největší v Nepálu. Je považována za nejsvatější tibetský budhistický chrám vně Tibetu. Postavena byla zřejmě ve 14.století.  Po roce 1959 - čínské invazi do Tibetu, s příchodem tisíců Tibeťanů, se chrám stal jedním z nejdůležitějších center tibetského budhismu. I dnes zůstává důležitým poutním místem pro tibetské budhisty i místní Nepálce stejně jako oblíbené místo pro turisty.

Bělostná kruhová kopule stavby s pagodou zdobenou zlatem a vlajícími barevnými mantrovými vlaječkami v nás navozuje jedinečnou atmosféru,  pocit míru, klidu. Kolem ní jako ochranná hradba  je plno nepřetržitě otevřených obchůdků se suveníry, restaurací, jiných chrámů. To vše je propojeno tepajícím životem. Nezapomenutelný zážitek si odvezete, vyjdete-li na terasu některé z restaurací, odkud je na Boudhanath jedinečný pohled. Je to to nejlepší místo, kde si můžete dopřát  občerstvení i klid na rozloučení s Nepálem, Káthmandú.

Boudhanath můžete navštívit na motorkářském zájezdu CK Rajbas:

Nepál - podhůří a NP na motocyklech

a na trekovém a horolezeckém zájezdu:

Everest trek přes tři pětitisícová sedla
Trek kolem Manaslu, Tsum Valley, volitelně Annapurny
Nepál - Dhaulágiri trek + možnost výstupu na Dhampus Peak
Vánoce a Silvestr na trecích v podhůří Nepálu
Nepál - trek a výstup na Mera Peak 6461 m

Články o místech ze stejné oblasti: AnnapurnaBhaktapurBoudhanath, Dhaulagirí, Káthmandú, ManasluMomoMera Peak,  Mount Everest, Mustang království, Mustang – Jampa Monastery, Mustang – čorten Sumda, Pashupatinath, Patan, Tsum Valley, Nepál ubytování - lodžije Everest trek, Nepál ubytování - lodžije Manaslu trek, Nepál ubytování - lodžije Mustang trek.

 

nepal boudhanath1

 
nepal boudhanath2

 

nepal boudhanath3