Skupina malých skalnatých ostrovů Islas Ballestas v Tichém oceánu, v blízkosti peruánského města Pisco, bývá spolu s 24 km vzdáleným  poloostrovem Paracas nazývána Malé Galapágy, Peruánské Galapágy, Galapágy pro chudé (pro cenu, za jakou jsou dostupné). Jejich plocha zaujímá sotva 0.12 km². Lodí sem z Pisca přijedete za 2 hodiny.

Ostrovy jsou domovem tisíců ptáků a savců, včetně tučňáků, lachtanů, pelikánů a delfínů. Ideální místo pro pozorování volného života těchto druhů v přírodě.
Ostrovy jsou chráněny, nemůžete tedy plavat se zvířaty nebo navštívit ostrovy samotné. Můžete se k nim ale při výletech lodí dostat velmi blízko.Nestává se zřídka, že za odměnu návštěvnící shlédnou některé lachtanní představení.

Určitě stojí za návštěvu i rezervace Paracas,která je pro svoji unikátnost zapsána na seznamu Unesco.

Islas Ballestas můžete navštívit na trekovém a poznávacím zájezdu:

 

 

Články o místech ze stejné oblasti: AndyArequipa. Colca, Cuzco, Islas Ballestas; Islas Uros, Lima, Machu Picchu, planina Nazca, její obrazce a další tajemství, Ollantaytambo, Paracas, Pisco, Puca Pucara, Puno,  Quenco, Sacsayhuaman, jezero Sandoval, Santa Catalina, Tambomachay, Titicaca. 

 

  

peru islas ballestas 2

 

peru islas ballestas 3