V jihovýchodním Peru, na náhorní plošině Altiplano, na pobřeží jezera Titicaca je rozloženo ve výšce 3 830m město Puno s více než 140 000 obyvateli, obklopeno okolními kopci, horami,.

Nejvyšší teploty bývají v říjnu 4,3-16,8°C, nejnižší v červenci -1,3 - 14,1°C.

Na kopci Huajsapata Hill nad městem stojí socha Manco Capac.  Je odtud úžasný výhled dolů na svažující se terén zahuštěný domy města až k jezeru Titicaca.

Dechberoucí výhled na město s jezerem je i z Kuntur Wasi viewpoint (velká kovová socha kondora), ke kterému vystoupáte po 700 schodech.

Z koloniálních památek z doby založení Puna (1668) vás určitě zaujme katedrála ve stylu španělského baroka s andskými prvky, které dávají stavbě jedinečný charakter.

Pro folklór Puna jsou typické hudba, tanec, festivaly, oslavy. Bývá také nazýváno hlavním městem folklóru v Peru. Sedíte-li v patře nějaké restaurace, můžete krásně sledovat nekonečný průvod stále se měnících skupin průvodu. Některé jdou v typických krojích, některé v uniformách, některé ve sportovním. Všichni se radují, tancují, zpívají a hrají. Pobaveni užasnete s úsměvem na tváři.

Oblíbená je i stará tradice v Punu - závody na Dračích lodích.

V Punu můžete nakoupit krásné místní textilní i jiné rukodělné výrobky z vlny ovcí, lam, které jsou pro tuto oblast typické. Stejně jako Panovy flétny - siku nebo keramika.

Puno je také často zastávkou před výlety na na ostrovy Titicaca. Dodnes obyvatelé 41 plovoucích ostrovů své ostrovy ručně vyrábějí.

 

Do městečka Puno můžete zavítat na motorkářském zájezdu CK Rajbas:

Peru, Chile, Bolívie na motorce
Peru - to nejlepší na motorce
Peru offroad

na horolezeckém, trekovém a poznávacím zájezdu:

Bolívijské šestitisícovky a Salkantay trek na Machu Picchu
Prázdninové poznávací Peru
Památky, treky a vysoké hory jižního Peru
To nejlepší z letního Peru

 

Články o místech ze stejné oblasti: AndyArequipa. Colca, Cuzco, Islas Ballestas; Islas Uros, Lima, Machu Picchu, planina Nazca, její obrazce a další tajemství, Ollantaytambo, Paracas, Pisco, Puca Pucara, Puno,  Quenco, Sacsayhuaman, jezero Sandoval, Santa Catalina, Tambomachay, Titicaca.

 

peru puno cerrrito

 

peru puno katedrála