AREQUIPA

Arequipa leží ve vnitrozemí jižního Peru, v podhůří And, v blízkosti hranic s Chile a Bolívií.
Byla založena v roce 1540 Španěly (Garci Manuel de Carbajal) v místě, kde dříve žili Inkové, před nimi aymarští zemědělci a další přechozí kultury.
Druhé největší město Peru bývá nazývano "Bílé město" podle bílého vulkanického kamene, ze kterého zde bylo postaveno mnoho budov v koloniálním období.
Arequipa je místo, kde se v nadmořské výšce 2 330 m příjemně propojují příroda, kultura, dobrodružství a gastronomie.
Historické centrum s náměstím Plaza de Armas je zapsáno na seznamu Unesco pro svou kulturní i hmotnou krásu. Katedrála Basilica Cathedral of Arequipa je největší v Peru.
Na horizontu za městem se pne do výšky 5 822 m fotogenická sopka El Misti (poslední erupce v roce 1985) a další andské vulkány.
Budete-li v Arequipě, je nezbytné vidět petroglyfy de Toro Muerto - zážitek z poznání manifestace skalního umění. Je zde největší koncentrace petroglyfů v celém Peru. Více než 3 000 obrazců vyrytých do kamenů vulkanické skály.  Petroglyfy zobrazují geometrické, antropomorfní objekty, ptáky, velbloudy, plazy. Pochází z různých období 200-400 n.l., 500-900 n.l., 1000 - 1500 n.l.. Arequipa pracuje na jejich zařazení do seznamu Unesco.
Počet obyvatel 1 008 290 (2017),  nadmořská výška  2 330 m, Průměrná teplota v lednu 21,8 °C, v červenci 21,7 °C.
Arequipa je také důležitým průmyslovým a obchodním centrem Peru, je považována za druhé nejprůmyslovější město země.
Je sem soustředěna justice Peru, sídlo Ústavního soudu. Je také městem vzdělání s 15 univerzitami.
 

Město Arequipa můžete navštívit na motorkářském zájezdu CK Rajbas:
Peru - to nejlepší na motorce
Peru, Chile, Bolívie na motorce 
Peru offroad

 

 

Články o místech ze stejné oblasti: AndyArequipa. Colca, Cuzco, Islas Ballestas; Islas Uros, Lima, Machu Picchu, planina Nazca, její obrazce a další tajemství, Ollantaytambo, Paracas, Pisco, Puca Pucara, Puno,  Quenco, Sacsayhuaman, jezero Sandoval, Santa Catalina, Tambomachay, Titicaca.

 

peru arequipa katedrala pro

 

peru arequipa petroglifo de toro muerto