JEZERO TITICACA

Severní část jezera Titicaca leží na území Peru, jižní v Bolívii. Jeho rozloha je  8562 km². Je dlouhé 204 km a největší šířka je 65 km. Hloubka je průměrně je 107 m a největší naměřená hloubka dosahuje 283 m.

Jezerem Titicaca se můžete navštívit na motorkářském zájezdu CK Rajbas:
Peru - to nejlepší na motorce
Peru, Chile, Bolívie na motorce 

Peru offroad

na trekovém a poznávacím zájezdu:
To nejlepší z letního Peru
Peru poznávací i trekingové
Peru poznávací - to nejlepší ze země Inků

Články o místech ze stejné oblasti: Machu Picchu, Planina Nazca, její obrazce a další tajemství, Titicaca, Lima, Cuzco, Ollantaytambo, jezero Sandoval, Pisco

Jako dospělí, když u hladiny jezera skutečně stojíme, v nadmořské výšce  3800 m, obklopeni ještě vyššími horami, můžeme konečně vychutnat jeho atmosféru, jedinečnost. Andy se svými 4-6 tisícovkami jsou na dohled všude i s bílými čepicemi. Východy a západy slunce, noční obloha, pobyt sám, jsou na tomto místě silným zážitkem.

titicaca 2

Ostrovy i ostrůvky Titicaca turisté rádi navštěvují .

Zkuste chodit po jezeře po uměle vtvořeném  ostrově z rákosu, který se mírně houpe a věřit, že se nepropadnete.

titicaca iles uros

Možná zisk, který místní obyvatelé Islas Uros z turistů mají, jim umožňuje žít dávným způsobem života a neodejít k pohodlnějšímu na pevninu. My tak můžeme poznat tradice kmene Uru, který na rákosových ostrovech žije po staletí.

Nejposvátnějším ostrovem je Ostrov Slunce - Isla del Sol. Příjíždí se sem lodí s kouzelného městečka Copabana, kde se zastavil čas. A na ostrově tomu není jinak. Můžete jej projít za jeden den. Jiná doprava než pěšky zde není. Po hřebeni vede napříč celým ostrovem pohodlná  většinou dlážděná stezka, místy mezi terasovými políčky, s krásnými výhledy na jezero, další ostrovy a vysoké hory na protějším pevninském břehu.

titicaca vyhledy

Stezka spojuje jednotlivé komunity, zde žijící a jejich posvátná místa, která můžete navštívit také.