JEZERO TITICACA

Severní část jezera Titicaca leží na území Peru, jižní v Bolívii. Leží v nadmořské výšce 3812 m, rozloha 8562 km², délka 204 km a největší šířka je 65 km. Hloubka je průměrně je 107 m a největší naměřená hloubka dosahuje 283 m.
Jako dospělí, když u hladiny jezera skutečně stojíme, v nadmořské výšce  3800 m, obklopeni ještě vyššími horami, můžeme konečně vychutnat jeho atmosféru, jedinečnost, kterou jsme znali jen z knih nebo dokumentů. Andy se svými 4-6 tisícovkami jsou na dohled všude i s bílými čepicemi. Východy a západy slunce, noční obloha, pobyt sám, jsou na tomto místě silným zážitkem.
Ostrovy i ostrůvky Titicaca turisté rádi navštěvují. Zkuste chodit po jezeře po uměle vtvořeném  ostrově z rákosu, který se mírně houpe a věřit, že se nepropadnete. Možná zisk, který místní obyvatelé Islas Uros z turistů mají, jim umožňuje žít dávným způsobem života a neodejít k pohodlnějšímu na pevninu. My tak můžeme poznat tradice kmene Uru, který na rákosových ostrovech žije po staletí. Nejposvátnějším ostrovem je Ostrov Slunce - Isla del Sol. Příjíždí se sem lodí s kouzelného městečka Copacabana, kde se zastavil čas. A na ostrově tomu není jinak. Můžete jej projít za jeden den. Jiná doprava než pěšky zde není. Po hřebeni vede napříč celým ostrovem pohodlná, většinou dlážděná stezka, místy mezi terasovými políčky, s krásnými výhledy na jezero, další ostrovy a vysoké hory na protějším pevninském břehu. Stezka spojuje jednotlivé komunity, zde žijící a jejich posvátná místa, která můžete navštívit také.
 
 
na trekovém a poznávacím zájezdu:

Články o místech ze stejné oblasti: AndyArequipa. Colca, Cuzco, Islas Ballestas; Islas Uros, Lima, Machu Picchu, planina Nazca, její obrazce a další tajemství, Ollantaytambo, Paracas, Pisco, Puca Pucara, Puno,  Quenco, Sacsayhuaman, jezero Sandoval, Santa Catalina, Tambomachay, Titicaca.

 

titicaca 2

 

titicaca iles uros

 

titicaca vyhledy