170 km na běžkách nejvyššími horami Švédska, legendární trasa Kungsleden - Kings trail. Jarní prázdniny po Rajbasácku.

Kungsleden ("Královská cesta") vytvořena Švédskou turistickou asociací na konci 19. století s cílem, aby více lidí mohlo zažít krásu Laponska. Cesta vede asi 440 km mezi Abiskem na severu a Hemavanem na jihu. Je dobře značená a mnoho částí je dobře vybaveno a udržováno. Povalové chodníky vedou přes bažinatou nebo skalnatou půdu. Některé odlehlé úseky jsou však zničené či skalnaté, což zvyšuje obtížnost pro pěší turistiku na některých částech stezky.

Stezka je rozdělena na čtyři části, které představují každý přibližně jeden týden turistiky. Zdaleka nejnavštěvovanější částí je ta nejsevernější mezi Abiskem a Kebnekaise, procházející v severní části přes celý Národní park Abisko. Letní sezóna obvykle trvá od poloviny června do konce září, počasí ale může být velmi zrádné včetně pozdního nebo předčasného sněhu. Stezka je populární v zimě, velká část je značena zimní značením a lze ji přejet na běžkách což nabízíme v našem běžkařském zájezdu Na běžkách horami Švédska.

Podél stezky jsou postaveny vybavené chaty vzdálené od sebe 9 – 22 km.

Trasa vede kolem Kebnekaise - nejvyšší švédské hory 2103 m.

Nabídka běžkařských zájezdů v Laponsku zde. Článek z první cesty na běžkách po Kungsleden zde.

Články o místech ze podobné oblasti: KebnekaiseKungsleden - Královská cesta, Kungsleden - rodinná dovolená, NP AbiskoNP Padjelanta