Noční Pragulka do krasového podzemí

Akce je součástí Festivalu Rajbas

CHCETE SE PODÍVAT DO PODZEMÍ MORAVSKÉHO KRASU?
 Připravili jsme pro Vás procházku do jeskyní
 -     Lopač
 -     Vintoky
 -     Býčí skála - LETOS SE PROHLÍDKA NEKONÁ Z DŮVODU HNÍZDĚNÍ NETOPÝRŮ. ZÁJEMCI MOHOUT ZVOLIT NÁHRADNÍ PROGRAM VINTOKY NEBO LOPAČ.

Co budete rozhodně potřebovat? A je zároveň nezbytnou podmínkou přihlášení
 -    gumáky (treková obuv není vhodná)
 -    přilbu (o případné půjčení nás informujte v přihlášce, k dispozici je omezené množství)
 -    pro vstup do Vintok vlastní sedák + 60 cm smyčku + 2 karabiny, nebo sedák a ferratový set
 -    čelovku s dostatečnou zásobou baterií, doba prohlídek až 4 hodiny
 -    rukavice, nejlépe nepromokavé gumové
 -    oblečení, které lze zašpinit, namočit, naprosto zničit a zároveň teplé (funkční spodní prádlo) neb jeskyně i voda mají teplotu kolem 7 °C
 
Velmi důležitá je fyzická zdatnost!!!

Kam se podíváme???

Lopač – pod 30 m hlubokou vstupní šachtou čeká propasťovitý systém potoka Lopače. Jeskyní protéká aktivní tok a je vystrojena pevnými žebříky. Kromě nich Vás čeká jednodušší volné lezení a chodba pro klaustrofobiky. Specifická je atmosféra hukotu vodopádu. Tato procházka trvá 2 – 3 hodiny.

Termín -  pátek 25.11. v 21 00 h, sobota 26.11. v 10 00 h, maximálně 10 osob.  Cena prohlídky 250 Kč.

 

Vintoky I a II - ponorná jeskyně, vstup ,,Vintockou dvojkou"  která je vertikální puklinovitou propastí, která se leze volně, částečně odjištěno provazovými  žebříky, slezeme na dno a přesuneme se po 60-ti metrovém lanovém traverzu do ,,Vintocké jedničky´´ ze které vylezeme po ocelovém žebříku na povrch.Exkurze trvá 2 hodiny. Mimo jiné potřebujete vlastní sedák + 60 cm smyčku + 2 karabiny, nebo sedák a ferratový set

Termín -  pátek 25.11. v 21 00 h, sobota 26.11. v 10 00, hmaximálně 10 osob.  Cena prohlídky 250 Kč.

 

Býčí skála - tato jeskyně tvoří společně s Rudickým propadáním po Amatérské jeskyni druhý nejdelší jeskynní systém v ČR.Vstupní část je známa jako sídliště z doby paleolitu a nálezem Halštatského pohřbu. Projdeme Starou a Novou Býčí skálou přes Velkou síň a dále řečištěm Jedovnického potoka k Srbskému sifonu a zpět. Procházka trvá 3h.
Termín - pátek 25.11. v 21 00 h, sobota 26.11. v 10 00 h, maximálně 10 osob. Cena prohlídky 300 Kč.

Místo srazu  - Lopač, Vintoky – parkoviště u jeskyně Balcarka. Býčí skála – u silnice před Býčí skálou.

V případě zájmu si stáhněte přihlášku zde. Následně ji vyplňte a zašlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  do 18.11.2016. Volejte 776 628 767. V případě potřeby můžeme půjčit přilbu. Tuhle skutečnost uveďte již v přihlášce.

 
Platba na místě v hotovosti.

Stav přihlášek se dozvíte u Ivany – 776 628 767, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..