Machu Picchu

Ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách nacházející se v nadmořské výšce 2430 m. Machu Picchu nechal pravděpodobně postavit Pachacútec Yupanqui, Inkové začali město stavět okolo roku 1430. Město bylo později opuštěno a zapomenuto.
Ruiny objevil 24. července 1911 americký archeolog z Hiram Bingham, jenž se domníval, že nalezl pozůstatky bájného města Vilcabamba. Jelikož město nebylo nikdy objeveno španělskými conquistadory, nebylo vykradeno a poničeno. V roce 1983 bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a 7. července 2007 bylo Machu Picchu zařazeno mezi nových sedm divů světa.
Machu Picchu je postaveno v inckém stylu za použití kvádrového zdiva tvořeného z opracovaných na sebe položených kamenů bez použití malty či jiného pojiva. Hlavními stavbami ve městě jsou Chrám větru, Citadela a Místnost vládců. Město nemělo administrativní, vojenskou ani obchodní důležitost. Proč Inkové město postavili, nikdo přesvědčivě neprokázal.
Název města se do dnešních dní nezachoval, název byl převzat od blízké hory Machu Picchu 2795 m.
 
Machu Picchu můžete navštívit na motorkářském zájezdu CK Rajbas:
 
 

Články o místech ze stejné oblasti: AndyArequipa. Colca, Cuzco, Islas Ballestas; Islas Uros, Lima, Machu Picchu, planina Nazca, její obrazce a další tajemství, Ollantaytambo, Paracas, Pisco, Puca Pucara, Puno,  Quenco, Sacsayhuaman, jezero Sandoval, Santa Catalina, Tambomachay, Titicaca.

 

 

 

  

peru 01