• 09.04.2022 - 18.04.2022 | 10 dní53 500 Kč

Pohodovka i turistika v Indickém oceánu - nejen pro milovníky sněhobílých pláží. Poznávací zájezd na Seychely.

 

Seychely - ostrovní republika v indickém oceánu na východ od Afriky přitahuje cestovatele odedávna. Její bělostné pláže s palmami, omývané tyrkysovými vodami moře blízko rovníku, jsou téměř synonymem pro blahobyt, klid a báječnou dovolenou. Seychely leží mimo oblast tropických bouří, mají stálé tropické podnebí s denními teplotami 24 - 30°C. Hlavní ostrovy, kde žije většina obyvatel, jsou tři - se žulovými skalisky - Mahé, Praslin a La Digue. Tyto Vnitřní ostrovy jsou obklopeny korálovými Vnějšími ostrovy. Ostrovů je celkem 115.

Téměř polovinu území pokrývají národní parky a přírodní rezervace. Na Vnitřních ostrovech nás překvapí husté tropické lesy. Díky své vzdálenosti od pevniny zde žije řada živočichů a rostlin.

Starší vědecká studie z 90. let, uvádí jako endemické 75 druhů kvetoucích rostlin, 15 druhů ptáků, 3 druhy savců, 30 druhů obojživelníků a plazů a několik stovek druhů bezobratlých. Na seznamu UNESCO jsou Seychely uvedeny několikrát.  Například největší světová populace obřích želev žije na atolu Aldabra (150 až 180 tisíc jedinců). Obrovské plody palmy Lodoicea seychelská váží až 20 kg. háj se 4 000 těchto stromů se rozkládá na strově Praslin.

S poznávací zájezd CK Rajbas poznáte  tři ostrovy, projdete dva národní parky a samozřejmě si i zalenošíte na plážích.

 

Seychely – základní údaje

Rozloha: 455 km2  Seychely vlajka
Hlavní město: Victoria
Počet obyvatel: 92 000
Jazyky: seychelská kreolština, angličtina, francouzština
Měna: seychelská rupie - SCR (aktuální kurz

 

Užitečné odkazy

Více se o Seychelách dozvíte na Wikipedii
Seychely: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR