Panama leží na stejnojmenné šíji spojující Střední a Jižní Ameriku. Strategicky důležitý je pro tuto zemi Panamský námořní průplav, poplatky za jeho průjezd tvoří důležitou součást státního příjmu. Na západě leží sopečné pohoří Cordillera de Talamanca, které pokračuje dále do Kostariky a kde se nachází nejvyšší hora Panamy, vulkán Barú (3474 m), rovněž známý pod názvem Chiriquí. Tato hora je jedním z cílů našeho putování po Panamě.
Nížinné oblasti pokrývají husté tropické lesy s bohatou flórou a faunou jihoamerického charakteru. Podnebí je horké a vlhké po celý rok, v západních horách je podstatně chladněji. Panama je velkým vývozcem banánů, pěstuje se také cukrová třtina a kávovník. Sociální péče, zdravotnictví a školství je na poměry v oblasti na dobré úrovni.
Nenechte si ujít jedinečné zážitky v nádherných panamských tropech. Naše bohaté cestovatelské zkušenosti a perfektně připravený program jsou tou nejlepší devizou, na kterou můžete při cestování po Panamě vsadit. CK Rajbas Vás vezme dál…

Panama – základní údaje

vlajka Panamy

Rozloha: 78 200 km2
Hlavní město: Ciudad de Panamá
Počet obyvatel: 3 400 000
Jazyky: španělština (úřední), angličtina, domorodé indiánské jazyky
Měna: panamská balboa (aktuální kurz)
           americký dolar (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Panamě dozvíte na Wikipedii
Panama: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR