Botswana je vnitrozemský stát na jihu Afriky, který vyniká velmi bohatou zvířenou. Většinu území tvoří bezodtokové pánve, výjimkou tedy nejsou bažinaté oblasti. Na západě se nachází poušť Kalahari, na východě se rozprostírají typické travnaté savany. V rozlehlých národních parcích a rezervacích s jistotou narazíte mimo jiné na lvy, slony, žirafy a ptáky, často v ohromujících počtech.
Subtropické kontinentální podnebí se mění od pouštního (jihozápad) po vlhčí subtropické (severovýchod). Prší velmi skromně a nepravidelně, obzvláště na jihu, výjimkou nejsou i několikaletá sucha.
Setkáte se s původními Křováky (lovci a sběrači divokých plodin) i s pasteveckými Hotentoty. Pečlivě připravený program, profesionální průvodce a pružný přístup ke všem klientům je zárukou kvalitních akcí. Jinak to ani neumíme.
Vypravte se s námi na safari ve velkém stylu. Nenechte si ujít návštěvu ohromujících Viktoriiných vodopádů, nasajte pravou atmosféru Afriky. S CK Rajbas se dokonale odreagujete a navíc si odnesete hluboké zážitky na celý život.
Vezmeme Vás do míst, o kterých jste dosud jen snili…

 

Botswana – základní údaje

vlajka Botswany

Rozloha: 600 370 km2
Hlavní město: Gaborone
Počet obyvatel: 1 700 000
Jazyky: sečwana, angličtina
Měna: botswanská pula (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Botswaně dozvíte na Wikipedii
Botswana: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR

Botswana, Kalahari, Okavango