Zatímco dva zájezdy se všemi ostatními středoamerickými zeměmi máme v nabídce a úspěšně jezdíme již několik let, tato poslední část trilogie měla v roce 2014 teprve svoji premiéru. Zájezd je opět připraven tak, abyste toho z obou zemí poznali co nejvíce a aby byl co nejpestřejší. Je tedy určen pro ty z Vás, kteří máte rádi cestování v jeho veškeré různorodosti.

Aktivní poznávací zájezd Nikaragua, Honduras a Roatán

Odpočinkový „vodní“ program posledního týdne je nejdražší a výrazně zvyšuje cenu zájezdu, proto Vám nabízíme i kratší verzi tohoto zájezdu, 17-denní aktivně poznávací a značně levnější zájezd Nikaragua a Honduras.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 41 500 Kč
  • Cena letenky
  • 23 000 Kč
  • Celková cena
  • 64 500 Kč

 

Předběžný program zájezdu Nikaragua, Honduras a Roatán

Vhodný termín: leden, únor, březen

1. – 2. den: Letecky z Evropy do Managuy, přesun do Granady, ubytování. Celodenní prohlídka bývalého hlavního města. Rujny starého hospitalu, náměstí Xalteva, pevnost La Polvora, kostel La Merced, centrální náměstí s katedrálou, klášter a muzeum San Francisco s tisíc let starými sochami. Po pěší zoně k Lago Nicaragua, turistické centrum s obědovými hospůdkami, po prvním vydatném nikaragujském jídle hodinová plavba kolem ostrůvků Las Isletas.

3. den: Přejezd do San Jorge, plavba na ostrov Isla Ometepe. Přes spojující šíji do městečka Altagracia se zajímavým muzeem, osvěžující koupání v malebném přírodním koupališti Ojos de Agua.

4. den: Volno na vlastní aktvity. Pro zdatné výstup na Volcán Conception ( cca 5 hodin nahoru, 3 hodiny dolů ). Nebo o něco snadnější tůra k 80metrové kaskádě San Ramon ( cca 5 hodin celkem plus 2×1,5 hodina busem či taxi ). Nebo objetí jižní části ostrova na vypůjčeném kole. Nebo jen zcela prosté lenošení na vyhlášené jezerní pláži Playa Santo Domingo.

5. – 6. den: Massaya a Catarína. Trajektem zpět na pevninu, přes Rivas do městečka Massaya v oblasti zvané Pueblos Blancos. Massaya – historické centum s nejznámějším tržištěm v zemi, výjezd až ke kráteru stejnojmenné činné sopky, vyhlídky do vyhaslého i činného kráteru. Catarína – asi nejkrásnější vyhlídka v zemi na Lagunu Apoyo, možnost sestupu k jezeru s koupáním. Odpoledne přejezd přes Granadu do Leonu.

7. den: Leon. Prohlídka středu města – největší katedrála ve Střední Americe, úžasné výhledy z její střechy na město pod námi a sopečný řetěz Momotombo kolem. Centrální náměstí, muzeum legend, kostel La Merced a další. Půldenní výlet na nikaragujské Pompeje – Leon Viejo. Laguna Asocosca – přírodní klenot s čistou vodou pro většinu návštěvníků dobře ukrytý.

8. den: Pro zdatnější a aktivnější možnost výstupu na vulkán Momotombo, překrásnou dokonale symetrickou sopku, symbol Nicaraguy. Jako pohodová alternativa naopak možnost úplného odpočinku na blízkých pacifických plážích Poneloya nebo výlet na ostrov Isla Venado do stejnojmenné rezervace.

9. – 10. den: Přejezd do Tegucigalpy, prohlídka centra hlavního města. Centrální náměstí Plaza Morazán, katedrála s barokním oltářem, kostely, parky, muzea,… Okolí Tegucigalpy – historické Valle de Angeles v podobě ze 16. století a národní park La Tigra – kratší či delší vycházky v NP na dohled hlavního města.

11. – 12. den: Přes La Esperanza do tradičního historického koloniálního městečka Gracias. Národní park Montaňa de Celaque s nejvyšší horou Hondurasu, El Cerro de las minas, 2849m. Možnost dlouhého celodenního výstupu vrchol nebo jednodušší krátký výlet do okolí Gracias, do vesnice La Campa, poté návštěva přírodních termálů.

13. – 14. den: Cesta do Copánu a prohlídka této nejvýznamnější mayské památky jižně od Tikalu, klenotu Hondurasu. Velké náměstí a jeho stély, schodiště hieroglyfů, akropole,… Zahrada s orchidejemi a motýlím pavilonem. Cesta do Tely, v případě času odpočinek u moře.

15. den: Tela, návštěva jedné z největších tropických botanických zahrad světa, Jardín Botánico Lancetilla. Přejezd do místa odletu nebo pro příznivce teplých karibských moří pokračování dle programu rozšířené verze tohoto zájezdu s pobytem na ostrově Roatán .

16. – 17. den: Výlet s místní CK (bez českého průvodce, bude-li vyprovázet lidi na letiště) do NP Jeannete Kawas. Sněhobílé pláže, výtečné šnorchlování,… Společně pak přejezd do
městečka La Ceiba a plavba na ostrov Roatán.

18. – 21. den: Pohoda, odpočinek, koupání, šnorchlování a jiné aktivity na ostrově Roatán, v části, dosud vlídné a nezaplněné luxusními resorty. Fakultativně možnost šnorchlovacích výletů na okolní útesy nabo výletu na ostrůvky Cayos Cochinos.

22. – 23. (24). den: Přesun do Tegucigalpy nebo San Pedro Sula. Odlet a návrat do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování v levnějších turistických hotelech či hostelech, českého průvodce, kompletní organizaci a zajištění akce, pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu zahrnuje dále i vlastní aktivity na ostrově Ometepe a výstup či výlet do okolí Gracias.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupné do památek a národních parků, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, stravu, výstup na Momotombo či jiné vlastní aktivity v okolí Leonu.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 23 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou pro občany ČR potřeba.

Náročnost

Jedná se o běžnou turistickou akci, s několika půldenními až jednodenními treky, které by měly být zvládnutelné pro každého. Výstup na Momotombo je náročnější a volitelný.

Vybavení

Ti z Vás, kteří budou chtít lézt na kopce, budou muset počítat s nevyzpytatelností počasí - vezměte si fleecovou bundu či svetr, dobrou větrovku a raději i pláštěnku nebo dobrou nepromokavou bundu. Dále lehčí kotníkovou obuv. Není potřeba ani vařič, ani stan ani karimatka. Lehký spacáček či spací vložka mohou být vhodné z hygienických důvodů pro Váš lepší pocit, nikoli jako nutnost. Kdo je zvyklý při výstupech na trekové hole, může je zabalit s sebou.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.