Indií na motocyklech státy Himálčapradéš, Ladákh, Jamu a Kašmír, nejvyšší sedla světa se silnicí až v 5 359 m, impozantní dolina Indusu, nekonečné serpentiny po úbočích stametrových strmých srázů.

Indickým Himalájem na legendárním motocyklu Royal Enfield

Seznámíme se s rozdílnými kulturami – himáčalpradéšskými hinduisty, ladakhskými buddhisty a kašmírskými muslimy. Jedinečná dobrodružná akce v ČR určena pro vyznavače motorek, hor a opravdu volného cestování. 

 • Termíny
 • 23. 07. 2022 - 13. 08. 2022
 • Počet dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 49 000 Kč
 • Cena letenky
 • 17 000 Kč
 • Celková cena
 • 66 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie - Himálajem na motocyklu

1. – 2. den: Letecky do Dillí, formality ohledně pronájmu motocyklů a odjezd vlakem přes noc do Kalky.

3. – 10. den: V Kalce sedáme na motorky přes Shimlu (lázeňské moderní městečko), proti proudu po silnicích i vysekaných ve skalách scénickým údolím řek Satluj a Spiti, návštěvy horkých pramenů, jedinečných buddhistických a hinduistických klášterů – Sarahan – bývalé sídlo bhúšarských rádžů, buddhistické kláštery v Kalpě, Tabu, Kye… tibetské vesnice ve 4 200 m, přejezd přes Kunzum Pass 4 550 m a brody ledovcových potoků. Zejména údolí řeky Spity (nadmořská výška 3 500 m) se vám bude líbit, leží mimo turistických tras, a proto je tam atmosféra a památky působivější než kdekoliv jinde.

11. – 12. den: Přejezd slavné vysokohorské silnice do Lehu – hlavního města oblasti Ladaku (také nazývána Malý Tibet či Měsíční království) do Lehu. Čeká nás sedlo v nadmořské výšce 5 300 m, kaňony v pustých suchých horách, pláně obývané pouze nomádskými pastevci a také kouřící náklaďáky a autobusy Tata, se kterými se budeme těsně míjet nad strmými srázy.

13. – 16. den: odpočinek v Lehu, návštěva buddhistických chrámů Shey, Hemis, Stok, Matho, údolí Indu, tajemná centra dávnověké moudrosti a poutních středisek. Ponuré modlitební síně a ornamentální svatyně skrývají množství uměleckých pokladů – vzácné tibetské rukopisy, hudební nástroje, nástěnné malby s fantastickými tantrickými božstvy, ohromné mosazné sochy Buddhy. Výjezd do nejvyššího sedla světa Khardung La 5 359 m. Návštěva izolovaného Nubra valley – projížďka na velbloudech a klášter Diskit restaurován Čechy.

17. – 19. den: přes již muslimský Kargil akčními silnicemi do Šrínagaru s ubytováním v luxusních houseboatech, ranní návštěva plovoucího tržiště, zahrady Mughalů, nakupování vyhlášených koberců a látek.

20 – 21. den:  Přelet do Dillí a jeho památky – Humajunova hrobka, Lotus templ, Kutub Minar UNESCO (nerezavějící sloup), mešita Jama Masjid, nákup suvenýrů,…
22. den: Odlet do ČR.

Plán se může změnit s ohledem na přírodní vlivy – sesuvy půdy, spadlé mosty, nenadálé sněžení,politickou situaci. Nejmenší počet účastníků je pět. Dle případného požadavku můžeme zajistit doprovodné auto

Akce není určena pro sváteční nedělní jezdce, jízda po nekvalitních silnicích je fyzicky náročná. Vzhledem k nekvalitním a členitým silnicím je průměrná rychlost kolem 40 km/h. Cestujeme po málo frekventovaných, úzkých, kamenitých silnicích bez svodidel s mnoha serpentinami, kde se potkáme často i s bezohlednými řidiči vyznávajícími pravidlo silnějšího. Při sebekázni, předvídání a chrániči se dá riziko dopravní nehody a úrazu minimalizovat.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, povolení do pohraničních oblastí, průvodce, pronájem motocyklů, indický mechanik, mapy, vlak z Dillí do Kalky, pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků., benzín do motorek (2000 Kč), škody na motorce (způsobené havárií, terénem, krátkodobým opotřebením), doporučené kapesné i s rezervou je 600 USD (za jídlo utratíte v průměru 200 Kč na den), indické vízum 48 EUR (vyřídíte si sami on-line dle našeho návodu), vratná záloha 500 USD za případné poškození motocyklu havárií nebo nesprávným použitím.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 16 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum - vyřizuje se elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 48 EUR.

Služby za příplatek

Royal Enfield Himalayan za příplatek 3000 Kč – doporučujeme pro mnohem lepší vlastnosti jízdy v terénu.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Ahoj / dobrý den, tak jsem chtěl touto neosobní elektronickou formou poděkovat za výýýýýýýýýýborný zájezd na motorkách indickým Himalájem. Není v tom ani náznak ironie, bylo to fakt skvělé :) Laďa Lazar odvedl, jako obvykle, opravdu kus dobré práce. Vzhledem k místním problémům (bezpečnostní situace v Kašmíru, někdy obsazené plánované ubytování, různá výkonnost jezdců apod.) ze všech vybruslil s obratností Leoparda vpravdě Springtownského. A hlavně k náramné spokojenosti pacošů. Fakt to bylo veselé, přiměřeně náročné i dobrodružné a hlavně bezpečné. Nikdo se nedolámal, nikoho jsme nefajrovali. To je asi to hlavní. I když do toho nemám co mluvit, tak bych pro příští pacoše zvážil cestu do Kašmíru. Vzhledem k tomu, že muslimové jsou na vzestupu, tak se dají očekávat neočekávané problémy. My jsme operativně nahradili návštěvu Shrinagaru výletem k jezeru Pangong Tso, ze kterého jsme všichni do jednoho "uchcávali". Více než dostatečná náhrada za hausboty ve Shrinagaru. Takže určitě moc chválím Laďu a děkuji cestovní kanceláři za nezapomenutelné zážitky.

  Matouš Havránek

 • Ahoj Honzo, po pravdě řečeno, nemělo to chybu, všechno dobře klapalo, každý den nějaké nevšední zážitky, parta dobrá, Ládˇa dobrej člen. Koukal jsem na zprávy a na fotky co jsi poslal a je to tam jak po válce, měli jsme štěstí, že jsme se odsud zavčasu dostali. Doufám, že to tam chlapi nějak dali. Jinak, když jsme poslední den, říkal jsem si, jestli se mi vůbec chce domů. Byl to moc pěkný podnik, už přemýšlím, co příště.

  Lubomír Dvořák

 • Zájazd BOMBA, Sprinstownský tiger je fakt borec, zvažujem, že si s Vami šupnem to Thajsko... ešte raz Ď

  Miroslav Kučeravý

 • Ahoj Honzo, dovolená s Vaši cestovkou byla neuvěřitelná, úžasná. Velké díky patří Láďovi, je to borec na svém místě:))) Pojistku jsem nakonec vyřešila dle Vašeho doporučení u pojišťovny Union. Naštěstí jsem ji nepotřebovala.... Jsem si jistá, ze tahle cesta s Vámi sice byla první, ale určitě ne poslední. Děkuji

  Irena Lačňáková

 • Cau Honzo, Pocity jsou naprosto super. Himalaye nemaji chybu a trasa s hotely co jste vybrali byla excelentni. Dobra parta lidi. Lada Lazar je naprosto svetova jednicka v pruvodcovani. Ja nejsem priznivec organizovanych zajezdu, ale s Vama bych jel kamkoliv. Je to moje krevni skupina. Ten amik co byl s nama se uz ptal kam zase pojedeme. Byl z toho nadsenej i kdyz polovine vubec nerozumel. Tesili jsme se na Kasmir, ze si dame poradnej kus hoveziho. Jinak stredni a jizni Indie je spina a zmatek to nemusim. Porad jsem to porovnaval se stredni a jizni Amerikou. Tam je sice taky zmatek. ale nemaji tam posvatny kravy.

  Roman Zimmerman (žije 20 let v USA)