Nepálem na motocyklu za slavnými osmitisícovkami, poznáním kultury a přírody v sedle legendárního Royal Enfieldu.

Zájezd na motocyklu Royal Enfield v Nepálu

2 000 km úrodnými nížinami, tropickými národními parky, hlubokými údolími himálajských řek, po kamenitých nejvýše položených nepálských cestách do mystických klášterů v nadmořské výšce 3 750 m. Článek z cesty.

 

 • Termíny
 • 17. 09. 2022 - 08. 10. 2022
 • Počet dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 45 000 Kč
 • Cena letenky
 • 15 000 Kč
 • Celková cena
 • 60 000 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - podhůří a NP na motocyklech

1.–2. den: Let do Dillí, zajištění formalit pronájmu motorek, ve zbývajícím čase prohlídka památek, vlakem do Rudrapuru.
3.-5. den: Z Rudrapuru 100 km na motorkách do Nepálu, NP Shuklaphanta, sloní farmy, 1,2 km dlouhý lanový most přes hraniční řeku Mahakali. Přejezd 140 km do NP Bardia, s nosorožci, slony, krokodýli, tigri. Díky své odlehlosti je mnohem méně navštěvován než známý Čitvan. Možnost vyjížďky na slonech nebo raftu.
6. den: Nejdelší etapa – 300 km nepálskými nížinami do Butwalu.
7.–8. den: 200 km do Pókhary s noclehem v městečku Tanses, odkud poprvé spatříme osmitisícovky. Prohlídka staré čtvrti bývalého sídla mocného království.
9. den: Pókhara – druhé největší město Nepálu na břehu jezera Phéva – odpočinkový den, vyřízení permitu do NP Annapurna.
10.–13. den: Výjezd na Sarangkot 1592 m s jedinečným výhledem na osmitisícovky Annapurny 8 091 m, Dhaulágiri 8 125 a impoznatní Machhapuhre. Proti proudu Kali Gandaki, nejhlubším údolím světa mezi Dhaulagiri a Annapurnou, do kláštera za vesnicí Muktinath 3 750 m – posvátné místo buddhistů a hinduistů. Cesta po nezpevněných kamenitých cestách, stoupání ve strmých srázech, brody – nejtěžší a zároveň nejzajímavější úsek cesty. Návrat zpět do Pokhary.
14. den: 120 km do Gorkhy, odkud pocházejí vyhlášení Gurkhští vojáci, královský palác s výhledem na Manaslu 8 163 m.
15.–16. den: Přejezd do Káthmándú, návštěva památek zahrnutých v UNESCO  – královská města Bhaktapur, Pátán, gháty v Pašupatináth, chrámový komplex Svajambhunát, palácové náměstí Durbar Square,… Možnost letu k Everestu (140 USD).
17.–18. den: Scénickou silnicí s nekonečnými serpentinami na jih, nocleh v N.P. Čitvan. Další den nížinami do Lumbíni – buddhova rodiště (UNESCO).
19.–20. den: Přejezd do Gorakhpuru v Indi, nočním lůžkovým vlakem do Dillí.
21.–22. den: Památky Dillí – Humajunova hrobka, Lotos templ, India gate, Kutub Minar (UNESCO), nákup suvenýrů, přelet do Prahy.

Plán se může změnit s ohledem na vlivy přírody a počasí – sesuvy půdy, spadlé mosty, … nebo podle politické situace s ohledem na maoisty či podle vašich požadavků.
Minimální počet účastníků je pět.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů, doprovodné auto, český průvodce, indický mechanik motocyklů, ubytování, mapy, doprava motorek i jejich řidičů do místa startu i nazpět do Dillí, doprava v Dillí, pojištění proti úpadku CK testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií, indické vízum (2800 Kč vyřídíte si sami on-line dle našeho návodu), nepálské vízum (50 USD-koupíme na hranici), Annapurna trek permit (40 USD), vratná záloha 500 USD za škody způsobené řidičem nesprávným použitím motocyklu nebo havárií, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 14 500 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Royal Enfield Himalayan za příplatek 3000 Kč – doporučujeme pro mnohem lepší vlastnosti jízdy v terénu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Ahoj Láďo, chceme Ti s Janou poděkovat za bezva zájezd, který jsme měli možnost s Tebou absolvovat. Zážitky byly senzační a parta velmi dobrá. Rádi na to budeme vzpomínat a třeba se s Tebou na motorky ještě někam vydáme. Nikdy neříkáme nikdy. K fotkám se dostaneme asi tak za 10 dnů po návratu ze Španělska, tak potom pošleme. Tak ještě jedno dík a zdravíme.

  Jana a Leon

 • Dobrý den, chtěl jsem touto cestou poděkovat za zcela výjimečný zážitek, který jsme s Vaší cestovkou absolvovali v Nepálu na Enfieldech (jaro 2013). Byl to zcela jistě výlet za hranice "všedních dnů". Již přemýšlím o Ladakhu na příští rok.a Dále jsem chtěl opravdu velice pochválit Laďu (Springtownského leoparda) za profesionalitu, odvahu ve složitých situacích i veselý přístup k problémům. Bez něj by to nebylo ono. Ten se pro svoji práci opravdu narodil. Děkuji moc za skvělý zážitek. Kolegům motorkářům jsem již doporučil

  Matouš Havránek

 • Pozdrav a poděkování CK Rajbas a zvláště Laďovi Lazarovi za perfektní vedení zájezdu a starostlivost o svěřené duše.

  Luboš Kopřiva

 • Dobrý den, před dvěma dny jsme se vrátili z Nepálu, potažmo Indie. Chtěl jsem nejen poděkovat za super nezapomenutelné a nesmrtelné zážitky, ale i upozornit na některé věci, které zbytečně kazí dojem. LáĎa Lazar je skvělý průvodce, ale některé věci zřejmě nemůže ovlivnit. 1. Obutí Enfieldů-nevím jaký finanční náklad by byl, aby motorky měly nové pláště-můj zadní byl hodně moc špatný a i díky tomu jsem 2x píchnul a málem si rozbil hubu.. snad jde o bezpečnost Vám i vaší CK ..!! 2. Doprovodné vozidlo - v terénu úplně k ničemu a také proto chlapi spálili spojku a byli jsme nuceni díky tomu čekat v Pokhaře na opravu vozu..ono není divu-totiž tento vůz není stavěný do terénu kolem Johnsonu..nevím jak moc je nákladné pronajmout vůz 4x4, ale při účasti 10-ti motorek /11-ti lidí/ je to trochu nezodpovědnost, zvláště, když už se tato trasa opakuje více jak po desáté. 3. 10 motorek a mechanici neměli dost rezervních duší...zbytečná improvizace a zdržování.. Jinak se mi cestování na Enfieldu moc zamlouvalo, sešli jsme se výborná parta, žádný rušivý element se nezúčastnil a loučení bylo velmi srdečné. Láďa byl výborný a chtěl bych mu i touto cestou poděkovat za všechno. Uvidíme co boudou říkat účastníci "prvního Peru", protože možná.. Tak ještě jednou díky, připomínky jsou důležité, protože i já vím, že zákazník musí být spokojený-a zejména sjetá guma je nebezpečná. Je jen na Vás jak se k nim postavíte. V každém případě se objeví i v článku Motorkari.cz a na mém blogu na Idnes jakmile dám dohromady fotky a budu mít trochu času. Přeji krásný den a spousty spokojených a nezraněných "pacošů"

  Karel Štrobl

 • Dobrý den, stále vstřebávám zážitky z úžasné cesty Nepálem, Především úžasný byl Láďa Lazar, který by zasloužil odměnu jako hrom a těžko si představit někoho jiného na jeho místě!!! Doufám, že do budoucna budu mít možnost znovu využít vašich služeb a vyrazit někam do světa!!! Když dovolíte, trochu bych pozměnil seznam věcí, které jsme měli mít (většina nevybalena zvlášť teplé oblečení do 5tisicovych horských sedel) přičemž jsme se shodli, že byl asi všeobecný pro celou Indii a Nepál a ne jen pro naši cestu. Až tedy na trička "Vezměte si dvě třetí dostanete od CK Rajbas" (žádné nikdo nedostal😂) . Možná do budoucna informovat další aby si opravdu kontrolovali stav přijatých motocyklů majitel chce pak zaplatit i co již bylo poškozené a opravené izolepou. Nemluvě o závadě z výroby kdy vám praskne rám za jízdy (opravu jsem hradil ze svého prý to byla má vina). Naštěstí jsem jel po rovině asi 10km/h a nic se nestalo . Ještě jednou děkuji za zprostředkování úžasného zážitku!!!

  Vojtěch Maté