Africké dobrodružství mimo hlavní známá místa nás zavede k opravdu jedinečným pokladům Keni. Čekají nás národní parky, safari, úchvatné přírodní scenérie s výhledy na Kilimandžáro, treky v rovníkové oblasti, někdy i s výstupy nad 3 000 m, stará a neobjevená města, domorodci.

  • Termíny
  • 17. 01. 2021 - 07. 02. 2021
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 77 000 Kč
  • Cena letenky
  • 13 000 Kč
  • Celková cena
  • 90 000 Kč

Předběžný program zájezdu - v týdnech:

Týden 1:
Přelet do Keni.
Východní Keňa: Amboseli NP - mnoho slonů, úžasné výhledy na Kilimandžáro, Tsavo-West NP a  Tsavo East NP - s nechvalně známou pověstí zdejších lidožravých lvů (několikrát zfilmováno, např. "Lovci lvů" ), Mombasa a její staré město, jeden den u moře (Tiwi nebo Diana Beach), rujny starobylého města Gede, Malinchi - přírodní úkaz Malinchi depression. Relativně pohodový týden pro každého.

Týden 2:
Cesta k východní straně jezera Turkana - po cestě tam či zpět navštívíme: Archerś Post a "ženská" vesnice Umaja, NP Samburu, Buffalo Springs a Shaba, městečko Marsabit s vycházkou či túrou na stejnojmenný kopec 1707m, 4-6 hodinový okruh Lesiolo Loop poblíž městečka Maralal na fantastickou kruhovou vyhlídku, South Horr a hora Ol Donyo Nyiro 2752m, a samozřejmě vlastní jezero Turkana a NP South Island - Jižní ostrov, případně ještě výstup na dominantní kopec Mt Kulal. Relativně pohodový týden - pouze 1-2 těžší celodenní túra.

Týden 3:
Cesta k západní straně jezera Turkana: docestujeme k západní straně jezera Turkana, do Eliye Springs a podnikneme plavbu do keňského "Jurského parku" - na unikátní centrální ostrov ve stejnojmenném NP. Při cestě tam či zpět podnikneme u města Marich výstup na Mt Koh, 3211m a/nebo Mt Sekerr, 3326m. Vychunáme si atmosféru jezera Baringo na samém severu Rift Valley. Jeden, příp. dva výstupy, asi dvoudenní nebo velmi dlouhý jednodenní - v tuto chvíli nevím stoprocentně jistě.
Přelet zpět do ČR.

Možnost rozšíření akce ( již bez auta 4 x 4 )

Týden 4: trekking v keňské části pohoří Mount Elgon: vystoupíme na nejvyšší keňský vrchol masívu Koitoboss, 4187, případně i na další vrchol Sudek 4176m. Navštívíme také některé ze čtyř známých lávových jeskyní Elkony Caves. Náročnější turistika - 4-5 denní trek s plnou polní - možno si samozřejmě vzít svého nosiče.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Budeme - li pouze tři, pak by cena byla rovných 100 000 včetně včeho kromě jídla, tedy včetně letenky (bude-li její cena do 15 000), všech vstupů do národních parků a všeho spojeného s půjčením auta. Budeme-li čtyři, pak by cena byla rovných 90 000 rovněž včetně všeho kromě jídla. Pokud by někdo mohl jen na dva týdny, pak mohu výše uvedené ceny snížit o 10 000, více to není možné, protože náklady na auto mi zůstanou i ten třetí týden. Upozorňuji, že si musíte 1-2 dny před odletem nechat udělat PRC test na COVID v místě, kde vám k tomu vystaví certifikát v anglickém jazyce! Keňské vízum je nutné udělat na počítači on-line tady u nás doma, na letišti ho již nedávají.

Cena zájezdu nezahrnuje

Jídlo, keňské vízum, PRC test na COVID, individuální pojištění stornopoplatků a léčebných výloh.

Víza

Do Keni je potřeba předem zajistit vstupní turistické vízum (on-line) - od 1.1.2021 nelze koupit vízum po příletu na letišti. Cena je 50 USD plus poplatky, něco přes 52 USD placeno platební kartou v roce 2021.