Do centrálního Mexika za vysokými kopci - zájezd vhodný pro středně zdatné až zdatné trekaře.

Trekařský zájezd do centrálního Mexika

Začneme nejprve poznávacím aklimatizačním programem - Teotihuacán a Tepotzotlán nás neminou. Pak zahřívací výstupy na Nevado Toluca 4583m  a La Malinche 4420m. No a pak už nás čeká nejprve pokus o výstup na krásnou Itztaccíhutl 5286m. A hlavním cílem je jednoznačně výstup na nejvyšší horu Mexika Pico Orizaba 5746m. V případě času na závěr lokalita El Tajín.

  • Termíny
  • 20. 02. 2021 - 07. 03. 2021
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 29 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 500 Kč

Předběžný program trekařského zájezdu do Mexika

1. - 2. den: Odlet z Prahy, po nutném mezipřistání přílet do Mexico City. Vzhledem k nadmořské výšce 2240m okamžitý počátek aklimatizace. V případě času krátká prohlídka centra města. V případě velmi vhodných letenek (přílet již 1. den) začneme ihned následujícím programem a druhý den zůstane na závěr - bude dnem rezervním.
3. den: Poznávací aklimatizační program. Teotihuacán - navštívit toto místo je absolutní nezbytnost i pro toho, koho nic jiného než kopce nezajímají. Ulice mrtvých, pyramida slunce, paláce, citadela... nejmagičtější místo Mexika. Tepotzotlán - jezuiský kostel San Francisco Javier - barokní nádhera, až oči přecházejí...
4. - 5. den: Výstup na Nevado Toluca, 4583 metrů. Z města Apizaco se přesuneme pod horu, zde nocleh, následující den dlouhý výstup na vrchol, kolem jezer El Sol a El Luna a předvrcholu El Ombligo, 4320m až na hlavní vrchol. Výstup nebude možná z nejpůsobivějších, téměř až na vrchol vede cesta, my ale z důvodu aklimatizace nabrání fyzické kondice půjdeme pěšky.
6. - 7. den: Celodenní přesun pod další čtyřtísicovou horu, La Malinche 4420m. Nocleh Centro Vacacional IMSS Malintzi, 3100m. Následující den výstup na vrchol - cca 1300 výškových metrů tam i zpět.
8. den: Přesun do Cortésova průsmyku, který se nachází mezi 2. a 3. nejvyšší horou Mexika. Výstup na Popocatepetl nám bude odepřen, již mnoho let je nemožný a přístupové cesty hlídá armáda, soustředíme se tedy na Itztaccíhuatl, 5286m a pokročíme k němu blíže několik kilometrů k parkovišti Joya.
9. - 10. den: Pokus o výstup na Itztaccíhutl, 5286m. Jedná se o krásnou horu, mnohem zajímavější než protější Popocatepetl. Výstup ale není pro klasické trekaře úplně snadný, času sice budeme mít dost, pokud se ale ukáže, že je technicky přece jen nad naše síly, tak si prostě kopec vychutnáme jen tak.
11. den: Přesun do vesnice Tlachichuca a odtud dále pod Pico Orizaba, nejvyšší horu Mexika, 5746m, k hlavnímu cíli tohoto zájezdu.
12. - 14. den: Pokus o výstup na Pico Orizaba. Na tento kopec bychom měli dorazit plně aklimatizovaní a s dobrou fyzickou kondicí získanou během předchozích výstupů. Budeme mít i dostatek času, kdyby nám třeba jeden den nepřálo počasí. Na rozdíl od předchozí hory Itztaccíhuatl je tento vrchol jednoznačně naším cílem!
15. - 16. den: Návrat do Mexico City, odlet a návrat do Evropy.

Poznámka: V případě rychlejšího postupu navštívíme ještě archeologickou lokalitu El Tajín, svou strukturou naprosto výjimečnou památku mezi všemi ostatními. Je to památka z doby klasické civilizace Veracruz, o níž je málo známo, něco později dostavili Toconacové.

.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu po Mexiku, ubytování, českého průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupná a případné fakultativní aktivity, individuální cestovní pojištění LV a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky vč. tax je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou pro občany ČR potřeba.

Náročnost

Program je určen pro středně zdatné až zdatné trekaře.

Ubytování

V turistických hotelech latinsko-amerického standardu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

Doprava

V místě se budeme dopravovat místními spoji, popř. nájemní dopravou.