Zájezd na Altaj se poněkud vymyká našim horským zájezdům, vymyká se naší pověsti ryze outdoorové cestovní kanceláře. Právě proto ho nabízíme s velkým předstihem a jsme zvědavi, zda si tento typ zájezdu, sice pochopitelně dražší, ale zato mnohem komfortnější, najde své příznivce. Pokud by vám tato nabídka byla blízká, sdělte nám svůj zájem ihned - pomůže nám to v přesvědčení, že má smysl v přípravách pokračovat.
Zájezd je jedinečným vyjímečným spojením dvou samostatných celků - treku s výstupem na Běluchu a treku k Multinským jezerům.

Aktivní trekařský zájezd do Altaje s možností výstupu na Beluchu


Co nabízíme kompenzací za vyšší cenu? Nemusíte se starat o jídlo a přesto ho budete 3x denně dostávat. Nebudete potřebovat brát si z domu žádné technické vybavení a přesto se můžete pokusit o výstup na Beluchu. Nemusíte mít dokonce ani vlastní stan či karimatku a přesto nebudete spát pod širákem. Vše bude organizováno s podporou zkušeného ruského partnera a jeho průvodců. A velmi důležitá věc - nemusíte řešit zdravotní pojištění pro horskou i nehorskou část cesty, počínaje a konče Novosibirskem a přesto ho budete mít.

Počet účastníků ve skupině: 7 - 15. 

  • Termíny
  • 17. 07. 2022 - 07. 08. 2022
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 65 000 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 75 000 Kč

 


Předběžný program zájezdu Altaj s výstupem na Beluchu s maximálně možným servisem

Itinerář je v podstatě definitivní, v naší kompetenci je však změna pořadí jednotlivých dnů po dohodě s místním partnerem. 

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do Novosibirsku. Dle času prohlídka města. Dlouhý přesun busem či minibusem do vesnice Ust-Koksa po nádherné horské silnici zvané Čujský trakt Ujmonským údolím vedoucím k výběžkům Altaje.

4. - 5. den: Terénním vozem GAZ-66 ještě krátce popojedeme do vesnice Ťjungur k tábořišti Tři břízy a pak již po svých kolem řeky Ak-Kem ukrojíme první dlouhé kilometru do vhodného tábořiště. Další den se dostaneme až ke stejnojmennému jezeru ve výšce cca 2100m.

6. - 7. den: Po ranní návštěvě kaple budeme pokračovat podél jezera přes několik malebných mostů a kolem kamenných mohyl až k Ak-Kemskému ledovci. Příprava na následující výstup, nácvik technik pohybu na ledovci, práce v lanovém družstvu.

8. den: Výstup do průsmyku v lanovém družstvu. Sklon výstupu cca 35 - 45 stupňů. Následuje sestup po ledovci, který není složitý, ale je třeba dávat pozor na možné trhliny. Noc v BC.

9. - 10. den: Vrcholový den s výstupem na Beluchu a rezervní den pro případ špatného počasí. Zahájení výstupu ve 4:00. Sedlo ve výšce 4300m s výhledem na na vedlejší vrchol Běluchy. Pokus o výstup na hlavní vrchol, 4506 metrů. Sestup do Tomské Stojanky.

11. - 12. den: Postupný sestup do základního tábora Ak-Kem a poté podél stejnojmenné řeky.

13. den: Výstup do sedla Kuzujak 1513m a k dolnímu Multinskému jezeru, šamanské stromy. Nejprve sestup do vesnice Ťjungur, poté do multy a terénním vozem GAZ - 66 k dolnímu Multinskému jezeru.

14. den: Začátek treku k Multinským jezerům. Dlouhý trek k hornímu jezeru, schovanému uprostřed skalního amfiteátru. Budeme procházet úžinou mezi dvěma jezery vytvořenou obrovskými kameny, některé o průměru i 20m. Panoráma menších vodopádů padajících z Katunského hřebene a zasněžených vrcholů okolních hor.

15. - 16. den: Postupný výstup kolem řeky Kujguk, stejnojmenného vodopádu až k jezeru téhož jména. Kemp v majestátním sibiřském borovém lese. Další den přes horské sedlo 2520m kolem zrcadlícího se jezera a několika vodopádů, z průsmyku se otevřou úžasné výhledy na horu Kolban a jezero Akchan tyrkysové barvy.

17. den: Výstup na horu Kolban, 3022m, která je posvátná pro místní původní obyvatele. Neskutečné pohledy všude kolem na celou délku katunského hřebenu a nespočetná jezera unikátních barev dole. Návrat do kempu poblíž kujgukského vodopádu.

18. - 19. den: Návrat do civilizace, nejprve pěšky podél řeky Multa, poté přejezd do Ust-Koksa. návštěva vesnice starověrců Verchnyj Ujmon, etnografické muzeum a muzeum starověrců. Pozdě odpoledne odjezd do Novosibirsku.

20. - 22. den: Příjezd do Novosibirsku, odlet a návrat zpět domů. V případě času (v závislosti na zakoupených letenkách) a chuti možný (fakultativní) výlet do Tomsku - starého sibiřského města s univerzitou, botanickou zahradou a zachovalou dřevěnou architekturou 19. století.

Cena zájezdu zahrnuje

Stravu 3 x denně počínaje a konče vesnicí Ust-Koksa, služby kuchaře, služby profesionálního ruského horské průvodce (min. 2 dle velikosti skupiny), skupinové a individuální vybavení technické i trekové: stany, spacáky, karimatky, ohniště, lékárničku, helma, cepín, mačky a další ledovcové vybavení, všechny transfery dle programu, zdravotní pojištění a pojištění pro případ nehody během aktivní části (MC 450000, SNS 30000), zdravotní pojištění a pojištění pro případ nehody během neaktivní části (MC 150000, SNS 30000), koně nebo helikoptera pro přenos jídla a vybavení k jezeru Ak-kem pro výstupovou část akce, koně pro přenos jídla a vybavení pro část treku k Multinským jezerům, 2x ubytování v Ust-Koksa, komfortní pokoje pro dva v dřevěných domech, ubytování v Novosibirsku - max 2 noci. Českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Případný falkultativní výlet na závěr (podle letenek),  pojištění stornopoplatků, pojištění léčebných výloh mimo výše uvedené. Stravu mimo výše uvedenou na úplném začátku a konci akce. Dále není zahrnuto ruské vízum (orientačně 2650 Kč v roce 2020). 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 10 000 Kč. Této ceny bude možno dosáhnout pouze při včasném přihlášení, pro později přihlášené bude cena odpovídat reálné ceně letenky v době nákupu.Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR jsou potřeba předem vyřídit ruská víza - zajistíme hromadně předem, cena cca 2650 Kč (rok 2020).

Náročnost

Program je vhodný pro vysokohorské turisty, kteří zvládnou šestidenní trek nalehko horským terénem (až 2500 - 3000m), dále výstup na Beluchu (4506m), chůzi po ledovci v lanovém družstvu, v mačkách. 

Vybavení

Vlastní vybavení: teplé oblečení pro výstup i oblečení pro trek, trekové boty vhodné pro nasazení maček pro ty, kteří se chtějí pokusit o výstupy, batoh 80-100l, termoska, trekové hole, opalovací krém,...

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.