Jedinečná příležitost - využijte zkušenosti Gabriely Budínové (Novotné), jediné české motorkářky, která dokončila Dakar. 

Serres Rally jela 3x, v této oblasti zná každý kámen a zatáčku, strávila zde v rámci přípravy na Dakar měsíce. Bude Vaším trenérem a průvodcem v jedné osobě.

Ježdění v řeckých horách nabízí terény od rychlých lehkých cest po endurové pasáže. Trasy jsou dostupné pro rally motorky i velká cestovní endura. Při čistě trénincích techniky jízdy může být vhodnější použít lehké enduro, které bude mít Gabriela na místě k zapůjčení. Předpokládaná délka vyjížděk 30 – 250 km. Jezdí se na vašich motorkách, které do Řecka přepravíme.

  • Termíny
  • 29. 04. 2022 - 08. 05. 2022
  • Počet dní
  • 9 dní
  • Cena zájezdu
  • 24 000 Kč
  • Cena letenky
  • 4 000 Kč
  • Celková cena
  • 28 000 Kč

Předběžný program

1. den: Let do Soluně, hodinový převoz na místo, převzetí motorek, krátká vyjížďka po okolí (cca 15 km).

2. den: Základy ježdění, pohyb na motorce v zatáčkách,... na motokrosové trati. Odpoledne Serres – Lefkonas (36 km). Trať převážně po polních cestách, kousek ve vyschlém řečišti (první seznámení s kameny) a kousek volným, ale nenáročným terénem s jedním větším výjezdem a sjezdem.

3. den: Serres – Sidirocastro (70 km), počátek kamenitější pomalejší cesta s vymletou vodou, za první vesnicí ale naopak velmi rychlá pěkná cesta, pak zase endurovější opravdu dost kamenitá vložka do městečka Sidirocastro s překrásným kostelem na skále. Oběd na náměstí a zpět po obdobných cestách.

4. den: Serres – Nigrita – Jezero Chalkidiki (170 km). Ranní přejezd asi 30 km po silnici do městečka Nigrita, společná káva a start do kolečka po místních horách, v nejvzdálenějším bodě u jezera Chalkidiki. Klikaté cesty přes hory, na každém hřebenu s trošku jiným podložím a mírou rozbití cest. V městečku, kde v polovině zastavíme na oběd možnost i prohlédnout si kamenné pole, řeckou národní přírodní památku.

5. den: Serres – Laillias (251 km) Začínáme rychlejšími cestami, poté budeme překonávat velmi zábavné ale náročnější kamenité údolíčko, kde asi 15x přebrodíme ten stejný potok. To ale zase vystřídají extrémně rychlé cesty na nejvyšší pohoří v okolí, Laillias. Dolů se budeme dostávat užšími lesními cestami a v širokém kruhu se vrátíme opět do Serres. Moje asi nejoblíbenější etapa!

6. den: Den volna – výlet na motorkách či autem k moři, koupání,…

7. den: Serres – větrné elektrárny nad Sidirocastro (90 km – 110 km, podle chuti). Šotolinová cesta na hřeben s dech beroucím výhledem od větrných elektráren. 

8. den: Podle zdatnosti a nálady vyzkoušet si tzv. „enduro day“, (jízda spíš po stezkách v těžším terénu), nebo etapa typu „plochá dráha“ po velmi rychlých písčito hlinitých cestách přes hory do Lithotopos.

9. den: Odlet zpět do ČR.

Relaxovat po jízdě lze přímo v Serres, kde je hotel Elpida nabízející venkovní i vnitřní bazén, saunu a spa. Hodinu jízdy je klasický řecko - turecký hamam v Agkistro, moře s písečnou pláží.

  

Cena zájezdu zahrnuje

Průvodce (trenérka Gabriela Novotná), ubytování, pojištění CK proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, PHM, přeprava vás a vašich motorek do Řecka, pojištění léčebných výloh.