Po úspěšně uskutečněných čtyřech zcela jedinečných afrických zájezdech Po stopách eboly (Libérie, Sierra Leone, Guinea), Pobřeží Slonoviny, Nigérie a konečně loňském Burundi a DR Kongo Vám opět nabízíme zcela výjimečnou destinaci - Republiku Kongo, čili menší z obou států stejného jména, dlouhá léta známější pod jménem Kongo - Brazzaville dle názvu hlavního města. Zájezd je určen pro maximálně tři neohrožené cestovatele a pokud se uskuteční, již nikdy se nebude opakovat.  Jedná se o cestu bez záruky, že program bude naplněn dle itineráře, protože jde o cestu průzkumně-objevitelskou, do oblastí, kam žádná jiná cestovní kancelář se svými klienty nejezdí. Každý účastník se této expedice účastní zcela na vlastní nebezpečí.

Vedoucím expedice bude RNDr. Jindřich Nebojsa, dlouholetý spolupracovník CK Rajbas. Na světě již opravdu není mnoho míst, která by na svých nespočetných cestách nenavštívil - buďte tedy na jedné takové cestě u toho konečně i vy!

Cena I: 77 500 zájezd + 22 000 letenka, platí při maximálním počtu 3 zájemců

Cena II: 107 500 zájezd + 22 000 letenka, platí při 2 zájemcích

Cena III: 157 500 zájezd + 22 000 letenka, platí a zájezd se uskuteční i při jednom zájemci

Přihlášky přijímáme pouze do 10.4.2020!

  • Termíny
  • 02. 01. 2022 - 16. 01. 2022
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 77 500 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 99 500 Kč

Orientační program zájezdu Kongo - Brazzaville: kam nikdo nejezdí 5

1. - 4. den: odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do Brazzaville, hlavního města země. Uvodní prohlídka města, bazilika svaté Anny, tržiště Marché Total a Marché Touristique, působivé peřeje na řece Kongo hned za městem - Les Rapides. Městečko linzolo s prvním katolickým kostelem v zemi. Ohromující vodopády Loufoulakari a pokusíme se stihnout i nejméně jedny další - Bela Falls a/nebo Chutes de la Bouenza.

5. - 10. (11.) den: 6-7 denní dobrodružný výlet na sever země. Pokusíme se dostat do jednoho z nejméně přístupných národních parků planety Nouabalé-Ndoki jestli se to podaří, to nemůžeme zaručit. Pokud ano, je šance vidět gorily, buvoly, pralesní slony, šimpanzy,.. ale hlavně být někde, kam se dostane opravdu jen málokdo.

12. - 15. den: východní část země. Přejezd vlakem "La Gazelle" (trochu ironický název, jede pomalu, ale většinou jede) mezi Brazzaville a Pointe Noire, pomalá, ale velmi scénická jízda. Centrum oblasti Pointe Noire - nejživější město země, blízké pláže, bary, neutichající noční život. Velké tržiště Gran Marché. Vesnice Diosso a stejnojmenná působivá rokle pár kilometrů vzdálená. Muzeum Ma-Loango zaměřené na historii Konga. Bude-li to možné, navštívíme i národní park Conkouati-Douli sahající od moře přes pobřežní savany až k horám pokrytým džunglí.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, dopravu, českého průvodce, místní průvodce, kde bude třeba, veškerou organizaci, zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena I: 77 500 zájezd + 22 000 letenka, platí při maximálním počtu 3 zájemců

Cena II: 107 500 zájezd + 22 000 letenka, platí při 2 zájemcích

Cena III: 157 500 zájezd + 22 000 letenka, platí a zájezd se uskuteční i při jednom zájemci

Cena zájezdu nezahrnuje

Veškerou stravu, víza a jejich vyřízení, případný výlet spojený s pozorováním nížinných goril, osobní cestovní pojištění léčebných výloh a pojištění stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Víza

V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vízové poplatky a cena za vyřízení víz.