Co takhle vyrazit na tu cestu, která se zažije jen jednou za život... Vede od smaragdových vod Seattlu, Washingtonu  ohromujícími scenériemi  Kaskádového pohoří  a  před stoupáním do  Skalistých hor vám v Albertě dopřeje vyhřát se u jedné z přírodních krás - tyrkysového jezera Luise.

Národní parky na motorcyklech severní Ameriky

Z Kanady vede cesta zpět do USA prostředím ostrých vrcholků Glacier National Park a majestátností  Yellowstone National Park - s jeho nejvzácnějším pokladem gejzírem Old Faithful.  Vrcholem cesty je jízda nádhernou krajinou jižního Idaho a severního Utahu, případná  návštěva jedinečného místa - Solné pláně Bonneville,  jedna z nejunikátnějších krajin Severní Ameriky. Naše cesta končí v tepajícím  Salt Lake City, rozkládajícím se mezi pohořím Wasatch a Velkým  solným jezerem. Tento zájez je plně obsazen.

  • Termíny
  • 01. 07. 2022 - 18. 07. 2022
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 79 000 Kč
  • Cena letenky
  • 20 200 Kč
  • Celková cena
  • 99 200 Kč

1. den: Letecky z Prahy nebo Vídně do Seattlu.

2. den: Seattle - jedno z nejpěknějších měst v USA. Odpočinek po letu s procházkou po proslulém nábřeží, jízdou do zálivu Eliot Bay, návštěva symbolu Seattlu Space Needle, světoznámý trh  Pike's Place Market. Výborná velká večeře v některé z místních restaurací.

3. den: Ze Seattlu vyjíždíme nejhečími vedlejšími cestami ve státě Washington. Highway 9 je pokladem severozápadu. S blížícími se  Mt. Baker a North Cascades National Parks se cesta klikatí mezi poli s karafiáty a tulipány. H9 nás vyvede k neúžasnějším scenériím  Skalistých hor. Naše cesta končí ve Winthrop - malé westernové městečko u řeky. 376 km.

4. den: Míříme ke kanadským hranicím, potom srdcem vinařské oblasti Oliver, až k nekrásnějšímu kanadskému jezeru Okanogan a dál podél jeho pobřeží, dále na sever, kde v dálce vidíme majestátné  pohoří. Nocleh v Kamloops. 507 km.

5 .den: Dneska míříme do srdce Skalistých hor - Alberty, podél řeky Thompson po krásné Yellowhead Highway. Skvělá příležitost vidět orly, jeleny, losy a ohromujících vodopády blízko Clearwater. Pro úžasný pohled na Robson's Emperor Face navštívíme Mt. Robson Provincial Park. Odtud nás cesta zavede do srdce Jasper National Forest - velké horské vesnice Jasper. zde zčíná  okouzlující Route 93 neboli Icefield Highway, která vede z Jasperu k vesnici u dechberoucího jezera Luise. 467 km.

6. den: Canada's Highway 93 známá také jako Banff - Jasper Highway - jedna z TOP 10 silnic Severní Ameriky. Mezi zledovatělými vrcholky přes neúžasnější ledovcová pole Kanady. Garantujeme vám, že dnešní jízda opravdu jednou z těch nejjedinečnějších  jízd života. Přespíme v živé vesnici Skalistých hor - Bannf, známé pro její přátelské obyvatele, dobré jídlo a bohatý noční život. 347 km.

7. den: Doposud nás cesta vedla každý den z jednoho fascinujícího místa k dalšímu. Tohle téma dodržíme i dnes. Přejedeme sedlo Kananaskis Pass, kde nejspíš podél cesty uvidíme potulující se ovce tlustorohé. V pionýrském městečku Pincher Creek poobědváme a pak zamíříme k Waterton Lakes National Park, kde přespíme ve Watertonu. U jakoby skleněné hladiny křišťálově čistého jezera vychutnáte klidné, nerušené odpoledne a večer. Je nemožné se zde necítit součástí tohoto jedinečného místa. Nasajte atmosféru. O tomhle je život. 384 km.

8. den: Není lepší cesty pro návrat zpět do USA, než jízda s jedinečnými výhledy na Glacier National Park. Tento park je věhlasný pro svá hluboká ledovcová údolí a rozeklané vrcholy. Pro motorkářské nadšence je jednoduše výzvou jejich smyslů a nabízí excelentní jízdu terénem po jedné z nejstarších, historických cest národních parků - Going to the Sun Road. Večer prozkoumáme trhy, bary a živou hudbu ve městě Whitefish. 233 km.

9. den: Když opustíme Glacier National Park, nasměrujeme motorky na jihovýchod a pochopíme, proč je Monatana nazývána stát s velkou oblohou. Cestou budeme míjet pobřeží jezer, pasoucí se dobytek, který je pro zdejší oblast typický. Oběd si dáme v městečku Ovando, Tisíce let byla oblast domovem pro původní americké kmeny, které zde žili. Pozdější průzkumy M. Lewise a objevy dolů dali vznik městu. Náš den ukončíme a oslavíme naloženi v horkých vodách Fairmont Hot Springs. 384 km.   

10. den: Dnes budeme pokračovat v poznávání pionýrské historie Montany. Zastavíme se v historických zlatokopeckých  městech Virginie a Nevada. Jestli jste to necítili doposud, tak teď si opravdu budete připadat  jako  zpět v dobách starého Divokého západu. Naše jízda pokračuje přes město  Bozeman. Případně můžeme vystoupat bočními silničkami k horskému městu Red Lodge. Je čas se dobře vyspat, protože zítra nás čeká Beartooth Highway a průsmyk Chief Joseph pass.  512 km

11. den: PŘIPRAVENI? Na jízdu, která je považována za jednu ze dvou TOP motorkářských jízd Severní Ameriky. Beartooth Highway a průsmyk Chief Joseph pass. To, co nás čeká dnes, se slovy nedá popsat. Pojedeme příjemnou rychlostí, se zastávkami na nezapomenutelné fotky scenérií a záběrů života divočiny. Až dnes jízda skončí a podívate se na sebe navzájem, budete se nevěřícně okouzleni uchechtávat, jestli jste ten den opravdu zažili nebo to byl je krásný sen. Přespíme v klasickém westernovém městě Cody, kdysi domov Buffalo Billa. Po večeři se můžete procházet ulicemi, užívat si místní historii nebo se vydat do Cody Rodeo sledovat kovboje na nezkrotných polodivokých koních nebo býcích. Tohle je Divoký západ. 183 km.

12. den: Dnes je den čistě pro relax v Cody, založeném v roce 1901, vzdáleném 52 mil od východního vstupu do Yellowstone National Park. Město Cody bylo založeno plukovníkem William F. "Buffalo Bill" Cody. Projížděl územím v roce 1870 a byl uchvácen rozvojem možností zavlažování, bohatou půdou, krásnými scenériemi, lovem a blízkostí NP Yellowstone, jedním z míst planety, kde je nejvíce okouzlujících krajin s přirozeným výskytem divoké zvěře a života vůbec ve volné přírodě. Vrátil se sem v polovině 90.let, aby založil město. Je toho hodně, co město může nabídnout - raftování v bělostné vodě, zážitky Buffala Bila nebo muzeum střelných zbraní. 

13. den: Docházejí nám slova k popisování této výjimečné oblasti světa a přesto to dnes nebude jiné. Budeme projíždět částmi NP Yellowstone, dělat si zastávky, ať můžeme vychutnat zážitek z majestátnosti vodopádů Yellowstone Falls a yellowstonského Grand Canyon, Hot Springs, Hayden Valley s jejich jedinečnou divokou přírodou. Dnes večer zůstaneme na kraji parku ve West Yellowstone tak, abychom zítra mohli s dalším poznáváním NP začít hned ráno. 245 km.    

14. den: Ráno pojedeme krajem gejzírů. U největšího z nich Old Faithful se samozřejmě zastavíme na pozorování i na kafe. Pokračovat budeme podél jezera Jackson do NP Teton. Scénické zastávky budou i během této cesty. Přespíme v jednom z nejznámějších a nejexkluzivnějších lyžařských středisek USA - Jackson Hole a užijeme si jeho noční život. Pro Jackson jsou typické ranče s povalujícím se dobytkem, pozemky celebrit, toulající se stáda buvolů. 204 km.    

15. den: S klesáním klikatící se soutěskou Snake River Gorge opustíme NP Grand Teton . Naváže příjemná krajina Idaho a Utahu, průjezd oblastmi se jmény jako Tin Cup Pass a Soda Springs. Na břehu neuvěřitelně tyrkysového jezera Bear Lake si dáme oběd a vydáme se přes Wasatch Mountains kaňonem Logan River Canyon. Večer ve městě Ogden na nás čekají bary a restaurace známé ulice Historic 25th Street (s přezdívkama jako Notorious Two Bit Street a Electric Alley). Místo dřívějších nevěsticů, opiových doupat, politických skandálů a drsných časů tak intenzivních soubojů mezi gangy, že nebylo možné projít vzdálenost tři bloků v klidu a bezpečí. Dnešní Historic 25th Street je Mekkou cestovatelů, sběratelů umění, milovníků jídla a dobrodružství. 409 km.  

16. den: Poslední den si můžeme vybrat mezi Wasatch nebo Bonneville Salt Flats. Ve Wasatch je možné navštívit známé lyžařské oblasti jako je Park City. Přes vysoko položenou poušť můžeme přijet k solným pláním Bonneville Salt Flats. Ať si zvolíte kteroukoliv z variant, budete stejně nadšeni cestou, kterou společně na dvou kolech projedete. Dnes večer oslavíme naše dobrodružství v jedné z nejnámějších pivnic Salt Lake City.  Při rozlučkové večeři si užijeme naši vzájemnou společnost ještě jednou, naposledy. Pozvedneme naše sklenice na naše neuvěřitelné a úžasné cesty, na vzpomínky pro celý život a hlavně na přátelství, které může vzniknout jedině NA CESTĚ. 160 km.

17. den: Rozloučení s SLC, odlet domů.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů na 14 dní pronájem motocyklu dle zvoleného modelu 46 9096 Kč - 89 310 Kč - český průvodce 10 000 Kč, ubytování 20 000 Kč, doprovodné auto 10 000 Kč, organizace zájezdu 6 000 Kč. Po zkončení zájezdu bude vyrovnání vyůčtování dle skutečných nákladů do měsíce od konce zájezdu.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.