O Gambii se říká, že je to Afrika pro začátečníky. Rovněž Senegal je častým cílem turistů mířících v české zimě k africkému moři za odpočinkem a teplem. Náš zájezd takový ale není. I my si v Gambii moře užijeme, ale jen během několika dní na začátku zájezdu - poté už to bude ryzí poznávání, jak je tomu u všech našich zájezdů. A ze Senegalu poznáme tu část, kam běžný návštěvník této země nezavítá vůbec - jihovýchodní část tak krásnou, že se může rovnat s oblastí Founta Djalon v sousední Guineji. Proto je tato akce vhodná i pro ty, kteří již Senegal navštívili - v této jeho části byli jen stěží.

Guinea-Bissau - další velká výzva pro neohrožené cestovatele. Rok po prvním zájezdu jakékoli české či slovenské cestovky do Pobřeží Slonoviny se vedle zájezdu do Nigérie chceme vydat do další země, kam běžný turista často nezavítá. Do země jednoho úžasného souostroví a nepříliš prozkoumané pevniny, do země tak málo známé, že každý krok bude velkým překvapením - pro nás i pro Vás. Do země jedeme poprvé a pravděpodobně i naposledy - takové akce se jen málokdy podaří zopakovat. 

 

Zájezd je určen pro skupinu 8 - 15 účastníků.

 

 

 

  • Termíny
  • 13. 11. 2021 - 10. 12. 2021
  • Počet dní
  • 28 dní
  • Cena zájezdu
  • 75 500 Kč
  • Cena letenky
  • 14 000 Kč
  • Celková cena
  • 89 500 Kč

Předběžný program zájezdu Gambie, východní Senegal a Guinea-Bissau

1. – 2. den: Odlet z Prahy a Vídně, po nutném mezipřistání večerní přílet do města Banjul, hlavního města Gambie. Druhý den prohlídka města a blízkého okolí. Oblouk 22, tržiště Albert Market. Městečko Serekunda - východisko k pobřežním letoviskům Fajara, Bakau, Kota a Kololi

3. - 4. den: Pobřeží Gambie - odpočinek v některém z výše uvedených letovisek budeme se všemi zájemci prokládat četnými výlety. Jezero posvátných krokodýlů, botanická zahrada, lesní park Bijilo, rybářská vesnice Gunjur a její pláž.

5. den:  Tendata -  vesnice na břehu řeky Gambia, odkud podnikneme výlet džípy do NP Kiang West a lodí do říční rezervace Bao Bolong.

6. - 7. den: Přesuneme se dále proti proudu řeky do města Janjanbureh (dříve Georgetown). Nejvýznamnější archeologické památky na území Gambie (UNESCO) - kamenné kruhy Wassu, případně  Ker Batch.  Pro zájemce ještě výlet lodí do NP River Gambia

8. den: Přesun do senegalského uzlu Tambacounda  a dále do Kédougou, východiska treků v krajině jihozápadního Senegalu.

9. - 12. den: Nenáročné pěší túry v nádherné kulturní krajině zapsané do světového dědictví UNESCO v roce 2012 - žijí zde kmeny Fulbe, Bassari a např. Bédik. Určitě navštívíme např. vesnici Dindefelo a stejnojmenné vodopády poblíž. Další údolí a vodopády poblíž hranice s Guineou. Vesnice Dande - fantastické skalní útvary poblíž.   

13. - 14. den: Národní park Niokolo - Koba, rovněž zapsaný v UNESCO.  Nejlepší NP v Senegalu. Podnikneme nejméně jedno safari a vychutnáme si krásnou krajinu savany a lesů. Přesun do příjemného města Ziguinchor.

15. den: Část výpravy nás opustí a ty, kteří pokračují do Guinea-Bissau, čeká ještě odpočinek na nejkrásnějších senegalských plážích v Cap Skirring

16.-17.den: Přesun do Bissau. Prohlídka  hlavního města a nejbližšího okolí. Náměstí Praca dos Heróis Nacionais, bývalý prezidentský palác, Národní muzeum či bohužel zevnitř nepřístupná pevnost Fortaleza d´Amura.

18. - 22. den: Klenot republiky Guinea-Bissau, souostroví Bijagós. Naší základnou bude ostrov Ilha de Bubaque a odtud budemem podnikat výlety k dalším ostrovům. Jedná se o tropický ráj bez jakýchkoliv přívlastků - krásné pláže, moře plné ryb (včetně možnosti výletů na lov ryb). Určitě navštívíme některý z blízkých ostrůvků (Ilha de Rubane, Ilha Acunda), určitě zavítáme i na Ilha de Orango, centrum stejnojmenného NP  a místo pohřebiště bijagských králů a královen. A snad se podaří i výlet na rajské pláže ostrova Joao Vieira.

23. - 26. den: Catió, Jemberem a NP Cantanhez. Navštívíme jihovýchodní část země s nejzachovalejším ekosystémem tropického deštného pralesa. V NP žijí poslední stáda slonů a je také nejzápadnějším místem výskytu afrických šimpanzů. 

27.- 28. den: Návrat do Gambie (možný odlet přímo z Bissau, ale to sice o den kratší, zato o dost dražší varianta ). Pro ty, kteří se vrací do Gambie, ještě krátká relaxace na pláži Varela, stejně krásné jako Cap Skirring na protější senegalské straně. Návrat do Gambie, odlet do Evropy.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, všechny výlety dle programu, českého (anglicky se domluvícího) průvodce, veškerá vstupné do památek a národních parků dle programu, bakšišné, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jeho vyřízení, případné poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 14 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, vyřizují se před cestou.