Horkokrevná země samby. Rio s cukrovou homolí Pao de Azúcar, kopcem Corcovado s obří sochou Krista. Amazonka – nejdelší řeka na světě. Tropický deštný prales podél Amazonky zaujímá více než polovinu plochy všech tropických deštných pralesů na světě. I sem se můžete s CK Rajbas vypravit. Brazílie, to je i krásná a jedinečně zachovalá koloniální architektura za všudypřítomné pohody. Malebné čtvrtě s dlážděnými uličkami, barevnými domky, kostely, paláce, náměstí s palmami a lavičkami. Mnohé pod dohledem UNESCO. Copacabana – slavná pláž. Užijeme si trochu té slávy. Není jediná, lehce na to přijdete, až si budete vychutnávat bílý písek, moře a slunce na dalších plážích, jí podobných. 

Brazílie - poznávací zájezd

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 

 

  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 57 500 Kč
  • Cena letenky
  • 32 000 Kč
  • Celková cena
  • 89 500 Kč

Předběžný program zájezdu Brazílie - všechny "pecky" v jedné cestě

Vhodný termín: např. září, říjen

1.-4. den: Letecky do Ria de janeiro. Prohlídka města, Ty nejslavnější pláže, Copacabana a Ipanema, ty nejproslulejší vyhlídky na údajně nejkrásněji položené město světa, Cukrová homole Pao de Azúcar, kopec Corcovádo se sochou Krista, nádherná botanická zahrada, to stihneme určitě. A jistě zbude čas i na další věci, Rio je město neomezených možností….

5.-6. den: klenoty státu Minais Gerais – Congonhas a Ouro Preto (obě UNESCO). Congonhas – vrcholné dílo brazilského národního sochaře Alejaidinha – sochy proroků pod bazilikou Bom Jesus de Matosinhos. Ouro Preto – největší perla ze všech koloniálních městeček. Kostely Sv. Františka z Assisi s Alejainhovým oltářem, NS do Pilar s 434 kg zlata a stříbra, Santa Efigenia vybudovaná otroky,… možnost návštěvy dolu Mina de Chico Rey nebo blízkého městečka Mariana.

7.-8. den: Parati – malebné koloniální město s krásným okolím s plážemi pod atlantickým deštným lesem. Playa da Trindade, kam si zajedeme na půldenní výlet a plážičky na okolních ostrůvcích, kam si uděláme výlet lodí.

9.-11. den: Přelet do Foz do Iguacú. Jedny z nejúžasnějších vodopádů světa, které navštívíme z brazilské i argentinské strany budou dalším nezapomenutelným zážitkem, jistě jedním z nejmocnějších, které jste dosud prožili. Mohutný Ďáblův chřtán, desítky dalších peřejí, Isla San Martín,… Milovníci technických děl si jistě nenechají ujít návštěvu přehrady Itaipú, stále ještě vyrábějící nejvíce energie na světě, ostatní si vychutnají neuvěřitelné množství druhů pláků v Parque das Aves.

12.-14. den: Pantanal. Docestování do Campo Grande a pak už na tři dny do Pantanalu – ráje ptactva a zvěře v oblasti mírně tekoucích vod. Vzhůru na lov piraní, pozorování kapybar, krokodýlů, ptáků a možná ( byla by to náhoda – neslibujeme ) i anakondy či jaguára! V pralese mnoho zvěře neuvidíte, ale tady určitě ano!

15.-16. den: Bonito. Ekoturistická destinace Brazílie číslo jedna – oblast krystalicky čistých vod, velmi drahá a tudíž jinými CK vynechávaná. Ale na zájezdu s názvem „všechny pecky“ nemůže chybět! Pro ty, kteří šnorchlují možnost neskutečného šnorchlování s hejny ryb všude kolem po řece Río da Prata, pro všechny jeskyně Gruta de Lago Azúl a koupání pod sedmi malebnými vodopádky na farmě Estancia Mimosa.

17. den: Přelet do Manausu, hlavního města celé brazilské Amazonie. Milionové město, obklopené stále ještě nekonečnou džunglí. Prohlídka města, proslulé divadlo Teatro Amazonas, frenetické tržiště s úlovky ryb, muzea, parky. Soutok gigantických řek Rio Negro a Rio Solimoes, kde se mísí a desítky kilometrů jsou zřetelně odlišené vody dvou barev ( nebude-li součástí následujícího výletu do Amazonie ).

18.-20. den: Třídenní výlet do oblasti amazonské džungle s místní CK. Život na řece, dle stavu vody vycházky džunglí, lov piraní, při troše štěstí uvidíme opět spoustu papoušků. lenochody, krokodýly, …

21.-22. den: Dokončení prohlídky Manausu, závěrečný přesun na letiště, odlet do Evropy a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, výlety do Pantanalu a Amazonie včetně stravy, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu mimo výlety, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 32 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Pokud jste sami a nechcete se nechat doobsadit, tak single příplatek za samostatné ubytování je 6000 Kč.