Nabízíme Vám kratší variantu zájezdu do Zambie a Malawi, abychom vyhověli těm z Vás, kteří si větší cestu z časových důvodů nemohou dovolit. V Zambii navštívíme Viktoriiny vodopády a přes Lusaku dojedeme do NP South Luangwa.  Program v Malawi kopíruje náš speciální zájezd do této země, takže na své si přijdou hlavně milovníci zvířat. Malawi je země 5 národních parků. Lake Malawi National Park je pod ochranou UNESCO. Zažijete safari v džípu i lodní safari.

Zambie a Malawi poznávací zájezd

Pokud s námi chcete ale poznat Zambii důkladněji, tak jako s nikým jiným, včetně velkého severního okruhu, pak se již nyní můžete hlásit na zájezd Zambie – nejen cestou vodopádů, který kopíruje celou naši úspěšnou cestu z roku 2014 a my bychom ji rádi chtěli opět uskutečnit. I tento zájezd je opět možno spojit s Malawi do jedné velké měsíční cesty.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 26 000 Kč
  • Celková cena
  • 85 500 Kč

Předběžný program zájezdu Dva klenoty Zambie a přívětivé Malawi

Vhodný termín: srpen, září

1.-2. den: Odlet z Prahy či jiného blízkého letiště, přílet do Victoria Falls v Zambii, první poznávání africké reality. Možná návštěva zambijské strany Viktoriných vodopádů pro ty, kteří by chtěli další den věnovat spíše vlastním adrenalinovým aktivitám.

3. den: Celý den u úchvatných Viktoriných vodopádů. Dopoledne zambijská strana, odpoledne zimbavská. Možno navštívit i nedaleké město Livingstone. Zájemcům o rafting na řece Zambezi, bumpee jumping či jiné aktivity pomůžeme s jejich organizací.

4. den: Dopoledne přesun do hlavního města Zambie Lusaky, odpoledne krátká prohlídka. **Národní muzeum, tržiště, výstavní hlavní třída s obchody a restauracemi…

5.- 6. den: Cesta do Chipaty a Národního parku South Luangwa, jednoho z nejlepších afrických parků pro pozorování zvěře. Ranní i večerní safari – lvi, buvoli, mnoho druhů antilop, hroši, sloni, hyeny,…

7. den: Ještě možnost ranního pěšího safari a poté přesun zpět do Chipaty a přes hranice do Malawi. Docestování do Lilongwe, setkání s těmi, pro které je Malawi začátkem jejich cesty. Bude-li čas, úvodní prohlídka hlavního města – Národní muzeum, budova parlamentu, hlavní tržiště, … Zahájení cesty na sever.

8. den: Cestou dvaceti prudkých zatáček vystoupáme do městečka Livingstonia. Staré skotské misijní centrum, kde se zastavil čas, připomínka koloniální Afriky. Kostel se zobrazením Davida Livingstona na vitrážovém skle. Nemocnice Davida Gorgona, kdysi největší v Africe. Malé útulné muzeum, hodinová věž,… a hlavně příjemná uvolněná atmosféra. Po cestě zpět krátká zastávka u vodopádů Mancheve a pak již možnost prvního koupání ve vlnách jezera Malawi na krásné pláži v kempu Chitimba.

9.-10.den: Přírodní rezervace VWaza Marsch. Nádherné místo pro pozorování zejména hrochů a slonů, ale i antilop, různých druhů ptáků apod. Po ranním pěším safari se strážcem parku přesun do Nkhata Bay, hektického ráje cestovatelů na březích jezera Malawi. Rušné pulzující tržiště, možnost šnorchlovacího výletu s místní CK, příjemné levné hospůdky s dobrým jídlem.

11. den: Celodenní přesun do Mulanje s několika příjemnými zastávkami. Kaučukové plantáže, mocné baobaby kolem cesty, historické město Nkhotakota s nemocnicí a misií svaté Anny a stále stojícím stromem fíkusem, pod kterým se setkal Livingstone s místními mocnými náčelníky. Město Blantyre – katedrála všech svatých. Nákup zásob na nadcházející trek.

12.-14. den: Třídenní trek pohořím Mulanje. Na výběr jsou dvě varianty treku, snadná pro každého, kdo ujde nalehko ( s pomocí nosičů ) alespoň několik hodin denně, náročná pro toho, jehož cílem bude výstup na nejvyšší vrchol celého masívu, Sapitwa 3002 metrů. Odpoledne třetího dne si již po průchodu čajovými plantážemi odpočineme v Mulanje a vychutnáme si krásné čelné pohledy na celý masív.

15. den: Dopoledne přesun do historického města Zomba, odpoledne výlet na stejnojmennou náhorní plošinu. Vychutnáme si vyhlídky Queen a Emperor, borovicové lesy, menší kaskády Mandala a William Falls a příjemnou přehradu, takové malé Švýcarsko uprostřed Malawi.

16. den: Ranní procházka Zombou, anglikánský kostel, staré koloniální budovy, historický hotel. Poté přejezd do Liwonde a blízkého stejnojmenného národního parku, asi nejlepšího v Malawi. Odpolední lodní safari – uvidíme zejména množství hrochů a nejrůznějších ptáků – ledňáčky, volavky, kormorány, orly,…

17. den: Dopolední safari v jeepu po národním parku. Sloni, různé antilopy, hroši, prasata savanová, ptáci. Po chvíli odpočinku přesun do Cap Mc Clear, asi nejpohodovějšího místa v celém Malawi. Jen stěží si lze představit příjemnější místo těsně před koncem zájezdu.

18. den: Cap Mc Clear – někdejší Mekka všech cestovatelů po Malawi. Konečně chvíle relaxace u jezera Malawi. Národní park stejnojmenného názvu. Neskutečné šnorchlování u pevniny či na blízkých ostrůvcích. Název Akvárium mluví za vše – tisíce barevných rybiček cychlid kolem. Výlet po jezeře Malawi, možnost plavání a šnorchlování u blízkých ostrůvků.

19. den: Návrat do Lilongwe, odpoledne možnost závěrečných nákupů nebo návštěva nového centra hlavního města s budovou parlamentu, mauzoleem prezidenta Bandy, kongresovým centrem a dalšími budovami.

20.-21. den: Dle zakoupených letenek přesun na letiště, odlet a dlouhá cesta s nezbytnými mezipřistáními, návrat domů.

Popis treku v Mount Mulanje – je vhodný opravdu téměř pro každého, bude možno si zvolit snadnou nebo těžší variantu, bude možnost vzít si nosiče a jít nalehko.

1. den treku: trek z Likhubuly na chatu Chambe. Snadná varianta méně prudkou a scénicky pěknější cestou Chapaluka ( 4 – 5 hodin, při velmi pomalé chůzi 6–7 hodin ), těžší varianta kratší a prudší cestou Chambe Plateau Path ( cca 4 hodiny ), poté po vydatném odpočinku ještě cca 3 hodiny na chatu Chisepo pod nejvyšším vrcholem masívu.

2. den treku: snadná varianta pohodová tůra z chaty Chambe do chaty Lichenya, 4 – 5 hodiny chůze. Pestrá květena všude kolem může cestu příjemně prodloužit. Velmi těžká varianta: cca 6 hodinový boční výlet na nejvyšší vrchol masívu Mulanje a celého Malawi, Sapitwa Peak 3002 m. Po návratu a chvíli odpočinku ještě tůra za ostatními na chatu Lichenya.

3. den treku: prudký sestup s krásnými výhledy zpět do Likhubuly nebo přímo do Mulanje, snadná varianta 4 – 5 hodiny, opět lze realizovat i těžší variantu s bočním výletem na další vrchol Chilemba Peak 2355 m.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu (busy, taxi, lodě), pronájem vozidel v severní Zambii, ubytování, českého průvodce, organizaci celé akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do památek a národních parků, víza a náklady spojené s jejich vyřizováním, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 26 000 Kč. Více informací zde.